Tahsilat Sistemi

Visa Yeni Özelliğiyle Tüketiciye Duygusal Olarak Dokunmak İstiyor
Şubat 8, 2020
Mail Order Nedir? Riskli Midir?
Şubat 11, 2020

Bayisi olan şirketlerin mesele yaşadığı üniteler genellikle muhasebe ve finanstır.

Para akışının olduğu bu ünitelerde özellikle ödemelerin zamanında alınamaması, ödeme alınırken yaşanan kasvetler, ödeme alınacak olan bayi ya da alıcıya erişilememesi gibi meseleler direk olarak şirketin genelini etkilemektedir.

Firmaların muhasebe ve finans birimlerinde yaşanan bu sıkıntıları yakından takip ederek profesyonel bir yazılım geliştirmiştir. Online tahsilat sistemi… Bayi, alt bayi ve müşterilerinden online olarak kredi kartları aracılığı ile tahsilat yapılabilmesini sağlayan bir yazılım sistemidir E-tahsilat olarak öğrenilen bu yazılım sistemi sayesinde ödeme yapan kullanıcılar yalnızca saniyeler içerisinde, işletmenin sahip olduğu tahsilat sayfası üzerinden ödemelerini asıllaştırmaktadırlar.

E-tahsilat sistemleri hakkında ayrıntılı bilgiler vermeden evvel, dilerseniz muhasebe ve finans departmanlarında yaşanan meseleleri listeleyelim.

Muhasebe ve Finans Departmanlarında Yaşanan Sorunlar
✓ Havale ya da EFT ile yapılan ödemelerin yanlış hesaplara aktarımı ve bununla birlikte bütün banka hesaplarının internet bankacılığı aracılığı ile tek tek kontrol edilmesi,
✓ Yazılan çek ve senetlerin zamanında ödenememesi ya da karşılıksız çıkması sonucu alınamaması,
✓ Özellikle tahsilat zamanlarında aşırı  gücü harcanması ve zaman kayıplarının yaşanması,
✓ Alınan ödemelerin muhasebe/ERP programlarına işlenirken zaman kayıplarının yaşanması ve istemeden de olsa yanlış bilgi ve tutar girişinin olması,

E-tahsilat Sistemi Kurulduktan Sonra

E-tahsilat online tahsilat sisteminiz kurulduktan sonra ise bankalardan alınan ya da alınacak olan sanal posların kurulumu sisteme yapılır. Artık ödeme sayfanız online kredi kartı tahsilatı yapacak hale gelmiştir. Tek yapılması gereken şey e-tahsilat uzmanlarımızdan kısa süreli eğitim almanızdır. Alınan randevunun ardından ödeme sayfanızı profesyonel bir şekilde yönetebilmeniz için 2-3 saat aralığında özel bir eğitim verilmektedir.

Artık Tahsilat Yaparken Yaşadığınız Bütün Sorunlar Ortadan Kalkıyor

Artık bayi, alt bayi, üye, müşteri, kurum, kuruluş kısacası size ödeme yapması gereken veya yapacak olan herkes saniyeler içerisinde size ödemelerini yapabilmektedirler. Firmanıza özel bir ödeme sayfanız oluşturulmuştur. Ödeme yapacak olanlar sizin belirlemiş olduğunuz kullanıcı adı ve şifre ile ya da kayıt olarak ya da üyeliksiz bir şekilde tahsilat sayfanıza giriş yaparak, kredi kartları aracılığı ile ödemelerini tamamlayabilmektedirler.

Sadece Ödeme Almak İçin mi ?

Ödeme alındıktan sonra aynı anda hem firma yetkilisine hem de bayiye ödeme bilgileri mail olarak atılıyor. Bununla birlikte bayiniz ödeme ekstresine istediği zaman paneli üzerinden ulaşabiliyor. Sizlerde istediğiniz zaman ödeme bilgilerini yönetim paneliniz aracılığı takip edebiliyorsunuz. Online tahsilat sistemlerinin en çok dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi ise kullanmakta olduğunuz muhasebe / ERP programları ile entegre bir şekilde çalışması. Muhasebe vcari ve ekstre entegrasyonu yapılarak ödeme yapıldığı anda kullanılan programa işlenmesi sağlanabiliyor. Yani tahsilatlarınızı sıfır hata ile toplayabiliyorsunuz.

E-tahsilat Sisteminin Ayrıcalıkları

E-tahsilat online tahsilat sisteminin sunmuş olduğu yüzlerce ayrıcalık bulunmakta. Ancak bu ayrıcalıklardan ön plana çıkanları belirtmek gerekirse;

✓ Alınan ödemelerde bir sıkıntı yaşandığında online olarak iptal/iade edebiliyorsunuz. Kimse ile telefon, faks ya da mail trafiğine girmenize hatta saatlerinizi harcamanıza gerek yok.
✓ Tüm mobil cihazlarla uyumlu bir şekilde çalışıyor. Bu sayede size ödeme yapacak olan birey ya da kurumlar isterlerse cep telefonları üzerinden isterlerse tablet bilgisayarları aracılığı ile ödeme yapabiliyorlar.
✓ Toplu ya da tek tek mail – eposta gönderimleri yaparak tahsilat yapılacak olan yerlerin otomatik bir şekilde ödeme yapmaları sağlanabiliyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir