Visa Yeni Özelliğiyle Tüketiciye Duygusal Olarak Dokunmak İstiyor

Tahsilat Sisteminin Avantajları Nelerdir?
Şubat 7, 2020
Tahsilat Sistemi
Şubat 10, 2020

Çok yakında Visa kartınızla yaptığınız ödemelerde POS terminallerinde her zamanki bip sesi adına defa henüz değişik ve duygularınıza dokunan sesler duyabilirsiniz. Bu kaliteyi Visa’nın son geliştirmelerinden biri olup, hedefi cebinizdeki plastik kart ya da telefonunuzdaki mobil cüzdanınızda bulunan kartınız ile duygusal tek bağ kurmayı amaçlamaktadır.
2019 National Retail Federation’ da tanıtılan yeni şeylerden birisi de POS cihazından slip çıkartma prosedürü sırasında cihazın tıpkı telefonlarda bulunduğu gibi titremesi ve prosedürü mobil cüzdan ile yapıldı ise telefonunuzda ve POS ekranında devasa tek Visa logosunun gözükmesidir.
Neden?
Pek çoğumuza göre kredi kartları cebimizde taşıdığımız birer plastik kart. Ama Visa bu algıyı yıkmak istiyor, bunun içinde uygulanan anketler de katılımcılarınböyle etkileşimlere pozitif reaksiyon verildiğini  göstermiştir.
VeriFone genel başkan yardımcısı Vin D’Agostino’ da mevzu ile ilgili olarak; “İşyerlerinin ve tüketicilerin ödeme esnasında kişiselleştirilmiş ve doğru amaçlanmış kampanyalarla ödeme yaptıklarında daha neşeli olduğunu biliyoruz. Bu nedenden dolayı Visa gibi yenilikçi firmaların bu tecrübesi müşterilere yaşatmasına izin sunarak açık tek platform oluşturmaya çalışıyoruz” dedi.
İlk kez mı?
Aslına bakılırsa aynısı iletişim teşebbüsleri henüz öncede yaşanmıştı. Mesela, 2010’ da Visa ve MC’ ın üstünde mini LCD ekran olan, bakiyenizi gösteren kartlarını hatırlayın. Ya da 2007’ de ülkemizde de Garanti bankası doğrulusunda çarpıcı reklamlarla sunulan yüzük, bileklik ve saat formatında NFC uyumlu cihazları düşünebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir