Mail Order ile Dijital Tahsilat Ne Kadar Güvenli ?

Kurumsal Tahsilat Sistemi
Ocak 31, 2020
Neden Online Tahsilat?
Şubat 5, 2020

Mail order teknolojisi ile dijital tahsilat kredi kartları ile ödeme alınırken, firma tarafından, kredi kartı kullanıcılarının kart bilgilerinin alınması yolu ile yapılan tahsilat yöntemidir. Bu tahsilat yöntemi ile ödeme alınacak olan tarafın, kart bilgilerini, mail order formunu doldurarak firmaya iletmesi gerekir. Tabi ki, mail order formuna, kart bilgileri ve iletişim bilgileri doldurulduktan sonra imza atılmalı, ödeme yapan taraf şirket ise kaşe vurulmalıdır. Doldurulan olan mail order formunun yanı sıra nüfus cüzdanı fotokopisi istenebilir.

Kart bilgileri alındıktan sonra fiziksel poslar kullanılarak veya  varsa bankanın sanal pos hesabına giriş yapılarak ödenmesi gereken tutar firma tarafından tahsil edilir. Fakat kartı sahibi tarafından gönderilen bilgiler güvenli bir şekilde saklanmaktadır. 

E-tahsilat Sistemleri Nasıl Çalışır ?

Mail order adı verilen uygulama ile tahsilat yaparken yaşamakta olduğunuz bütün sorunlar, güvenlik açıkları ve zaman kayıpları e-tahsilat sistemlerinde ortadan kaldırılmıştır. Firmanıza özgü bir ödeme sayfası oluşturulur. Bu ödeme sayfası yeni bir alan adı alınarak ya da mevcut alan adınızın alt alan adına kurularak açılabilmektedir. E-tahsilat sistemi sitenize güvenli bir şekilde kurulduktan sonra banka ya da bankalardan alacağınız sanal posların sisteme entegrasyonu sağlanmaktadır.

Ödeme sayfasının ve sayfanın barındırıldığı sunucular, uluslararası güvenlik önlemleri olan 128Bit Secure Sockets Layer, Firewal, IPS, IDS, RAID5 sistemleri ile koruma altına alınmaktadır. Artık e-tahsilat siteniz üzerinden dilediğiniz her yerde, internete bağlanabilen her cihaz üzerinden ödeme alabilirsiniz. Ödeme sayfanızı karşı taraf iletmeniz yeterlidir. E-tahsilat sayfasına giriş yapılır, ardından ödeme kalemi seçilir ya da tutar yazılır, son olarak ise istemiş olduğunuz bilgiler ve kredi kartı bilgileri girilerek ödeme tamamlanmış olur. Burada dikkat edilmesi gereken şey kesinlikle kredi kart bilgilerinin alınmaması ve sistem tarafından güvenliğinin sağlanmasıdır. 128bit Secure Sockets Layer şifreleme sistemleri sayesinde kredi kartı ve kişisel bilgiler şifrelenmiş bir şekilde bankaya iletilir ve tahsilat yapılmış olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir