E-Ticaret Siteleri İçin Sanal Pos Hizmeti

Eğitim Sektöründe Online Tahsilat Sistemi
Ocak 23, 2020
Kurumsal Tahsilat Sistemi
Ocak 31, 2020

E-ticaret sayfalarını olmazsa olmazı ve en kritik noktası ve doğal
olarak firmaların başlarken odaklanıp en detaylı şekilde inceledikleri
konu Sanal Pos oluyor. Öncelikle Sanal Pos nedir, kısaca açıklamak gerekirse: kredi kartları, debit / ön ödemeli kartlar ile internet ortamında ödeme alabilmeye yardımcı olan bir web servis hizmetidir. Sanal posu bankalardan ya da Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu lisanslı ödeme sağlayıcı kuruluşlara başvurarak temin edebilirsiniz.

Ancak buradaki önemli nokta, başvurularınız sonrasında bankalar ya da ödeme sağlayıcı kuruluşlar tarafından size verilen bilgiler, sadece web servis bilgileri olmakta ve alıcılar tarafından kullanılabilir olması için, web yazılımcınızın bu webservis bilgileri ile bankaya entegrasyonu sağlamaları gerekmektedir. Tabi e-ticaret sitenizde birden fazla banka sanal posu eklenecek ise, her birisi için ayrı ayrı entegrasyon yapılması gerekmektedir. Bununla birlikte yazılımcınızın gerekli güvenlik standartlarını sağlamalı ve entegrasyonu sürekli güncel tutmalıdır.

Online ödeme çözümleri,  hali hazırda Türkiye ‘de sanal pos hizmeti veren tüm banka sanal posları ve ödeme sağlayıcı firma sanal posları ile kordineli durumdadır. Ödemelerinizin güvenliği için gerekli tüm
kontrolleri sizin yerinize biz yapıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir